Anmälda lag

Sundsvall Summer Floorball 2017
Turneringen för flickor spelas torsdag 13 juli.
Turneringen för pojkar spelas fredag 14 juli.
Seniorturneringen för dam och herr senior spelas lördag 15 juli och söndag 17 juli.
OBS! Max 60 lag kan delta fördelat på 10 st 6 lags grupper.

Anmälda lag
1.    Team Toyota – Dam
2.   TvättBoyz  - Herr
3.   KG SBI – F16
4.   Årsta Rhinos – Herr
5.   #bojenking (Team Skellefteå) – P12
6.   Fast & Furios – F16
7.   LoudBells – Dam
8.   JAS – P14
9.   Bergets BK – Herr
10. Kör Bara Kör – Herr
11. Jägarna – Herr
12. Primus Juridik CS – Herr
13. IBK Galtström – P-12
14. BK Bosvedjan P-12
15. Seven Eleven – Herr
16. Bara vi slipper springa – P-10
17. Team Piggelin – F-16
18. Thunder Bay Bombers P-12
19. Hemmet BK – Herr
20. Ankars – Herr
21. Ocab – P-12
22. Fast And Furious – Dam
23. IBKarna – Herr

 

Sundsvall Summer Floorball 2016
Turneringen för flickor spelas torsdag 14 juli.

Turneringen för pojkar spelas fredag 15 juli.
Seniorturneringen för dam och herr senior spelas lördag 16 juli och söndag 17 juli.

OBS! Max 60 lag kan delta fördelat på 10 st 6 lags grupper.

Anmälda lag
1.   The Hansons IBK – P12
2.   Team Skellefteå – P12
3.   Loud Bells - Dam
4.   Team Övik – Herr
5.   Anchorbay BK – Herr
6.   IBK Galtström – P12
7.   Thunder Bay Bombers ABK – P12
8.   Team Mallojen – P12
9.   La Håsta – P16
10. Team Toyota – Dam
11. Team Toyota – Herr
12. Nordic Oldboys – Herr
13. Jägarna – Herr
14. TMZ Boys – Herr
15. Mixade Gubbar – Herr
16. Team Colorama – Herr
17.  Bergets BK – Herr
18. BK Bosvedjan . P12
19. Närke Tigers – Herr
20. Årsta Rhinos – Herr
21. Teknisk Fastighetsservice – Herr
22. Pretty Little Lirare – Dam
23. Prolympia – Herr
24: Alnö – Dam
25: Tvätt Boyzz – Herr
26: Bilbolaget – Herr

Anmälda lag 2015
Damklass

Sundsvalls Tjejerna – (Vinnare 2014)
Team Toyota
Pretty Little Lirare
FBC Lo Röd
Loud Bells 

Herrklass
Bergets BK – (Vinnare 2014)
FBC Lo Röd
Colorama
FBC Lo Vit
FBC Lo Rosa
Team Övik
Prolympia
Mixade Gubbar
TMZ Club
Teknisk Fastighetsservice
Sport & Funktion AB
Team Acrylicon
FC 21

Sundsvall Summer Floorball 2015
Ungdom
OBS! Max 16 lag kan delta

Pojkar 05/06
Läsligan/Skellefteå

Nordic
Team Candy World KBK
Granlo Warriors
Granlo Gladiators

Flickor 01-02
BK Bävrarna
Loudbells
Pink Bells
Vindelns IF

Pojkar 01-02
GranloExpressen
Ankars

Pojkar 99-00
FBC Lo
Team Acrylicon
Njurunda Friskola

One thought on “Anmälda lag

Comments are closed.